Books <3

31. ledna 2014 v 18:30 | Nell |  Nezařazeno
Na tento článek jsem se moc těšila a chtěla jsem ho napsat už hrozně moc dlouho. Jsem nehoráznej knihomol a knížky naprosto miluji. Možná tomu bude i nasvědčovat délka tohoto článku. Protože i já mám někdy problém s tím, co si mám půjčit nebo nevím, co mám zrovna teď číst. Tak jsem se rozhodla pro "malou" ukázku knížek, které jsem četla a jejich ohodnocení, no spíše doporučení pro vás, zveřejnila jsem zde jen ty, co se mi líbily nejvíce.

Více v celém článku :)


Nejprve začnu tak trošku mým přáním.
Knížky si půjčuji většinou v knihovně. No vlastně skoro vždycky. někdy ale zrovna tu knížku, kterou chci číst nemají nebo je zarezervovaná na 10 let dopředu. Co mám potom dělat? Rodiče mi slíbili, že mi pořídí čtečku knih. Čtečka knih se stala až poslední dobou hodně známá, připojíte ji k počítači a stáhnete si knihy většinou ve formátu pdf do ní. Knihy ve čtečce máte potom uložené. Je to stejné, jako kdyby jste si tu knihu stáhli do PC. Já ale nerada čtu na počítači, protože to kazí oči, navíc mám ráda, když si knihu můžu vzít, kam chci a sednout si s ní kde chci. Čtečky se dělají buď svíticí (normálně display na mobilu) nebo nesvítivé. Ty, co nesvítí, bývají většinou levnější a navíc to potom budí dojem, že je to prostě jako papír a takovou já chci, podle mě ty svítivé jsou zbytečné, to už si můžete kdejaký text stáhnout do vašeho mobilu nebo tabletu. Čtečku by jste měli pořídit asi za 2000 - 3000,- Kč. Možná seženete i levnější. Já už se své čtečky nemůžu dočkat!


Tak a teď už přejdeme k samotným knížkám.
Četla jsem jich za svůj krátký život hodně a nevím, jestli si vůbec na všechny, které se mi nejvíce líbily vzpomenu... Až tento článek zveřejním, určitě zjistím, že jsem zapomněla alespoň na dvě. Rozhodla jsem se je seřadit tak nějak podle žánrů. Začnu svým nejoblíbenějším z kterého jsem přečetla nejvíce knížek.

Fantasy/Sci-fi

1. Harry Potter - Myslím, že tímto nikoho nepřekvapím. Harry Potter je prostě klasika a tak i sem do mého seznamu patří. Nemusím psát, co se v této knižní sérii odehrává. Harryho Pottera zná nebo alespoň o něm slyšel snad skoro každý a není se čemu divit. Můj nejoblíbenější díl je asi Fenixův řád (protože je nejdelší :3). Harryho Pottera jsem četla už nesčetněkrát a mohla bych ho číst pořád dokola a dokola, pokaždé totiž narazím na nějaký malý detail, který jsem před tím přehlédla. Jako všichni zastávám názoru, že knihy jsou mnohem lepší než film, ale to bývá většinou u všeho. Stále čekám na dopis z Bradavic a nemůžu se smířit s tím, že J. K. Rowlingová nenapíše už další díl. Obdivuji, jak vytvořila tento úžasný, malý, naprosto promyšlený kouzelnický svět, který zpestřil život mě a mnoha lidem i dětem na světě. Harry Potter forever <3


2. Deltora - Je tu další série, která obsahuje kouzelný svět. Tyto knihy mají 3 série, první série obsahuje 8 knih, druhá 3 knihy a třetí 4 knihy. Podobně jako u Harryho Pottera jsou knihy čtivé a vtáhnou vás do kouzelného světa. Mnoho lidí je přirovnává k Pánu Prstenů. Bohužel Pána Prstenů jsem dosud nečetla, ale už dlouho se na něj chystám.
Knihy vypráví o třech kamarádech, kteří se vydávají na cestu v utajení, mají mnoho nepřátel, hlavně tzv. Pána Stínů, který má všude své zvědy a poskoky. Hlavní postavy ani sami neví, jaký je vlastně jejich osud a do posledního dílu nevíte, jak to dopadne. Stejně jako Rowlingová, tak i Emily Roddová vytvořila svět, který jsem naprosto milovala. Knihy jsou určeny spíše mladším čtenářům. Já je četla tak v 11 - 12 letech a v té době byly pro mě ideální, myslím ale, že i staršímu čtenáři neuškodí, jen je bude mít hodně rychle předčtené, protože přestože je knížek celkem 15, jsou poměrně krátké. Nejprve jsem se rozhodovala mezi touto sérií a Letopisy Narnie. Nakonec jsem se rozhodla pro tyuto, protože i když jsou Letopisy taky dobré, Deltora mě asi uchvátila více a více si z ní i pamatuji.


3. Odkaz Dračích jezdců - Eragon, Eldest, Brisinger, Inheritance. Tato série knížek je naprosto neskutečná a nezapomenutelná a pokud máte rádi Harryho Pottera a podobné, zamilujete se i do těchto knížek. První díl byl i zfilmovaný, ale oproti knížce to byl naprostý propadák a další díl se už nenatočil. Tuto sérii se chystám přečíst znovu a už se nemůžu dočkat až se zase ponořím do světa elfů, draků, dračích jezdců, vytvořeném teprve 15-letým C. Paolinem (v té době), tuto sérii psal celých 10 let. Tyto 4 bichle vypráví o chudém chlapci, který v lese najde modrý kámen, z něhož se vyklube drak. Nemá to vůbec lehké, a aby si pro něj nepřišli - draci v té době prý vymřeli, vydává se na cestu. Knihy naprosto doporučuji a doufám, že vás okouzlí stejně, jako mě.


Tyto tři série knih mají dost společného: všechny jsou psané z velké části z pohledu kluka a všechny jsou hodně napínavé, dobrodružné, objevují se v nich kouzla, bitvy a boje.

Další knihy, které vám chci představit jsou takové více pro holky, a i když je tam nadpřirozeno, jsou to skoro normální romány.

4. Hunger Games - Tato napínavá trilogie mě naprosto pohltila. Doufám, že svět v budoucnu, který nám vykreslila Suzane Collinsová se opravdu nestane. Trilogie obsahuje mnoho dobrodružství, lásky a hlavně poučení. Podle mě, nad touto knížkou se prostě musíte zamyslet. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku Katniss Everdeenovou a její lásku ke své sestře, ale nikdy bych být jí opravdu nechtěla, protože kniha není zrovna jako americký film, kde vše dopadne dobře a kdyby to tak bylo, nebylo by to prostě už takové, i když jsem u knížek několikrát brečela, hlavně u posledního dílu. Jsem ráda, že ji mám dokonce doma ve své knihovničce. První dva díly této trilogie byly už i zfilmované. Musím říct, že film není rozhodně špatný a druhý díl se povedl opravdu hodně a je mnohem lepší než díl první. Pokud se vám tedy zfilmovaní těchto knih líbilo, určitě se vám budou líbit i knihy samotné.
Když čtu, cítím se mnohem lépe, uvolněněji a knihy mě stáhnou do svého světa, kdy to prožívám společně s hlavními hrdiny, zrovna jako u této knihy, kde jsem byla ve své bublině s Katniss až dokonce.


5. Proroctví sester, Strážkyně brány, Kruh ohně - Další trilogie je o dvou sestrách, které mají jakési proroctví, jedna je Strážkyně, druhá Brána. Sestrám umřela matka a pokud máte rádi trošku historické knihy s trochou fantasy, sáhněte jistě po této sérii. Děj se odehrává v 19. století v Anglii. Musím říct, že hlavně poslední dva díly jsou opravdu dobré. Tato trilogie je napsaná spisovatelkou Michelle Zinkovou a hodně v ní hrají roli tzv. seance, záhady, svět snů a duchů.


6. Křídla, Kouzlení, Osud, Iluze - Série od A. Pikeové je taková jiná a pro mě celkem oživení, po tom, co čtu stále o upírech, kouzlení a tak. Sice tam kouzla jsou ale úplně v jiném podání a to v podání florel (víl). Je to taková romantická knížka a moc dobře se mi četla.
Patnáctiletá hrdinka jménem Laurel jde poprvé do školy (před tím měla domácí výuku), celé se jí to zamotá, když nahmatá podivný výstupek na zádech. Hrdinka je taková křehká, jemná, může jíst jen rostlinnou stravu a tím je pro mě hrozně zajímavá, prostě víla (jak později zjistí). :)


7. Zář, Zásvětí, Zaslíbení - Tato trilogie je hodně a hodně plná lásky a romantiky. Hlavní postavy si zamilujete. Knížky obsahují také dobrodružné části a vypráví o andělech a podstatě zla a dobra. Jelikož jsem tak trošku věřící, kniha mi tak upevnila moji víru. (Teď si asi myslíte, že jsem nějaká divná, ale i pro ateistu si myslím, že to nemůže být blbé a myslím, že by se to i ateistům mohlo líbit).
Hlavní hrdinka Bethany je podle mě až moc taková naivní a nezkušená, ale to asi jako anděl v lidském světě můžeme tolerovat. Hrozně jsem jí záviděla její vztah s Xavierem (hrozny jméno, já vím :D), ale asi bych si nikdy nechtěla projít takovými překážkami v jejich vztahu. Každopádně Xavier je naprosto úchvatný, prostě vysněný kluk. Trilogii napsala velmi mladá spisovatelka Alexandra Adornettová. Kniha mě na první pohled zaujala krásnými obaly knížek, které se jen tak nevidí. Přiznejme si, že některé obaly knih bývají hrozné.


8. Nadpozemská, Zasvěcená, Nespoutaná - Další trilogie, nadpozemskými postavami podobná té, kterou jsem vám představila. Tato je od autorky Cynthii Handové. Oproti předchozí představené série je hlavní hrdinka "jen" z části anděl. V této knize se pohybuje milostný trojúhelník. Jsem #TeamTucker. No uvidíte, koho z nich si nakonec vybere. Hlavní hrdinka a všichni z části andělé mají vize (jejich poslání), díky kterému se celá Clařina rodina musí přestěhovat. Kniha má krásný obal a nemůžu říct, že by se mi líbila méně nebo víc než předchozí série, jsou každá odlišná, ale přesto se mi líbily obě stejně.


9. Smečka, Vzpoura, Oběť - Ano a mám tu pro vás další úžasnou trilogii (horší knihy, než úžasné vám tu psát nebudu :D). Tentokrát je tu trilogie o vlkodlacích. Je hodně čtivá, vzala jsem si ji na dovolenou a jelikož moje mamka neměla co číst, začala ji číst taky. Byly jsme do těch knížek tak začtené, že jsme si je kradly pokaždé, když je ta druhá nečetla. Mojí mamce se série opravdu hodně líbila a shodli jsme se na tom, že je úžasná. Doporučila jsem ji i kamarádce a té se taky velmi líbila, jen jsem každá fandily jinému klukovi. Jelikož se zde vyskytuje milostný trojúhelník mezi Shayem, Callou a Renem, asi si budete muset vybrat komu z nich fandit a na konci můžete být zklamané. Já jsem však zklamaná nebyla :3. Trilogii napsala Andrea R. Carmen. Je hodně napínavá a bez slz na konci bych si ji představit nemohla.


10. Někde jinde - Další fantasy knížka od Gabrielle Zevinové. Upozorňuji, že se jedná o jednu knížku, ne žádnou sérii! Přísahám! Nevím, proč se skoro všechny dobré knížky píšou na pokračování...
No, tato kniha je taková jiná. Liz z nenadání umře a ocitne se tak trochu Někde jinde, na Onom světě. Kniha vás bude nutit zamyslet se, co s námi vlastně po smrti bude (nemám moc ráda tyto myšlenky), ale nápad je výborný. Pokud hledáte fantasy jednodílovku, ne moc dlouhou, sáhněte po této knížce. Musím ale říct, že ani u této knížky moje oči nezůstaly suché.


Teď mám tu pro vás knihy o upírech, jestli jste fanoušek upírů, třeba zde najdete nějakou, kterou jste ještě nečetli.

11. Vampýrská kademie - Série obsahuje 6 dílů. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem, protože knihy vám nedovolí se od nich odtrhnout ani mezi díly. Celou sérii si plánuji přečíst zase znovu, protože se mi hrozně líbila.
Hlavní hrdinka Rose je dhapýrka (napůl vampýr, napůl člověk), která chrání svou Morojskou kamarádku princeznu Rose před Strigoji (temnými vampýry). Rose je taková jiná, než bývají hlavní postavy v knihách pro dívky, je sebevědomá a uvědomuje si, že je hodně pěkná. Navíc se mi líbí její neopětovaná láska k dhampýrovi jménem Dimitrij, jenž je její učitel a je o dost starší. Je to takové trochu zpestření oproti milostným trojúhelníkům, které se vyskytuji skoro v každé knize. V březnu má vyjít i první zfilmování prvního dílu a nemůžu se dočkat až uvidím, co s tím tentokrát provedli. Podle thrillerů to vypadá, že ze série udělají komedii. Uvidíme.
Jediným mínusem těchto knih je obálka, která se mi teda moc nelíbí.
Série je napsaná rukou Richelle Meadové, od které teď čtu další sérii s názvem Sukuba.

12. Twilight sága - Twilight je mou povinností sem napsat, protože jsem tuto ságu taky četla. Bohužel je to jediná série, která zde nebude mít nejúžasnější ohodnocení. Hodně holkám se líbila, mě moc ale ne. 2. díl byl pro mě hrozně nudný, až pro mě byly pocity Belly utrpení. Nic se ale nestane, když si knihy přečtete, třeba se vám budou líbit. Sága obsahuje 4 díly a napsala ji Stephenie Meyerová. Toto jsou jediné knihy, kde se mi filmová podoba líbila více než kniha a to už něco znamená, jak říkám, nelíbily se mi pasáže, kde Bella až moc popisovala své zblázněné pocity a ty ve filmu nebyly.


Série je i v novém hezčím obalovém vydání:


13. Temná hrdinka - Tato série má zatím jednu knihu, která vyšla nedávno s názvem Večeře s vampýrem. Další díl s názvem Podzimní růže vyjde tento rok někdy v létě, takže si na něj budu/budeme muset zatím počkat. První díl je moc dobrý a má kamarádka ho přečetla už 2x. Knihu napsala Abigail Gibbsová.
Hlavní hrdinka Violet s fialkovýma očima cestou z večírku narazí v Londýně na "gang" vampýrů v čele s princem Kasparem (jak vtipné :D), kteří ji unesou do svého sídla. V sídle se k ní nechovají moc hezky, až jsem je za to nenáviděla stejně jako Violet. Co by ale nemohla napravit očividná přitažlivost mezi ní a již jmenovaným Kasparem?


Romány
Romány, které jsem sem uvedla již neobsahují tolik knih na pokračování a proto by se mohly více líbit holkám, které nemají rády knihy na pokračování.

1. Léto - Série knih obsahuje (jejda, zase série :D) 3 díly: Léto, kdy jsem zkrásněla, Bez tebe to není léto a Vždycky budeme mít léto od autorky Jenny Han. Série knih vypráví o hlavní postavě jménem Belly, s kterou prožíváte skoro celý její život, protože do současnosti se prolínají i její vzpomínky z minulosti. Belly prožívá celý svůj život jen ve dvou měsících v roce a to o prázdninách, kdy jezdí každý rok se svou mamkou a bráchou do letního domu, kde s její tetou a dvěma tetinými syny tráví oba sourozenci prázdniny. Navíc je Belly už odmalička do staršího ze sourozenců jménem Konrád zamilovaná.


2. 50 odstínů šedi/temnoty/svobody - Trilogie od E. L. James (pseudonym) zaujala čtenáře po celém světě. Jedná se o erotický román.
Jelikož byly knihy v knihově nonstop rezervované, musela jsem si je stáhnout do počítače. První díl se mi líbil, druhý mě už tak moc nebavil a třetí jsem už ani nedočetla. Jak říkám, zhoršilo mi to i to, že jsem to musela číst na počítači. Chci si je ale přečíst znovu až do konce, tak uvidím. Pro mě to bylo takové až moc pohádkovsky přeslazené a s holkama jsem si hodně dělaly srandu z některých specifických Greyových momentů. Hlavního představitele by ale podle mě chtěla potkat každá dívka... :D První díl je o tom, že hlavní hrdinka Anastazie na jedné schůzce narazí na mladého, atraktivního, bohatého podnikatele Christiana Greye. Ana je taková hodně nezkušená a tím se Christianovi zalíbí. Christian je však o něco starší a hlavně mnohem zkušenější a jeho erotické praktiky a chutě Anu hodně překvapí. V roce 2015 má být natočen první díl této série. Podle mě to bude buď naprosté porno nebo pokud z něho vyškrtnou erotické chvíle bude podle mě film o ničem. No, uvidíme jak to zvládnou.

3. Vánoční dárek - Knihu dostala mamka od mého bráchy na Vánoce. Kniha je poměrně nová, takže ji asi moc žen nečetlo. Musím říct, že je to jeden z nejlepších románů, které jsem četla. Hlavní postava Tiffany Taylorová pracuje jako servírka v jedné pizzerii, ale sní o kariéře stylistky. Román se odehrává v prostředí celebrit, což je trochu něco jiného oproti ostatním. Život se Tiffany od základů změní, když zjistí, že je sestrou velmi známe fotomodelky Angel Summerové. Knihu jsem přečetla za necelé 2 dny, protože jsem se od ní prostě nemohla odtrhnout. Vánoční dárek napsala Katie Price, která je sama slavná fotomodelka.


4. Zelená míle - Knihy je je rozdělená na některé části, protože ji Stephen King první vydával na pokračování. Já ji už ale četla pohromadě. Zelenou míli znáte asi z filmu, který byl natočen podle této stejnojmené knížky a je jeden z nejlepších na světě.
Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, do které jednoho dne přibude i jako vězeň John Coffe odsouzený za znásilnění a smrt dvou malých holčiček. Tento obr je ale hodně zvláštní, stále pláče, a proto si získává velké pozornosti, bachaře, který toto celé vypráví. Lidé, kteří přijdou do části této věznice jsou odsouzeni na smrt elektrickým křeslem. Proto se o celý případ začne Paul (hlavní bachař a vypravěč) hodně zajímat. Celá kniha je velmi emocionální a doporučuji ji lidem až tak od 13. let, protože kdybych ji četla dřív, asi bych to moc nepochopila. Musím se přiznat, že film jsem dosud neviděla, ale chystám se na něj už dlouho. Stephen King je podle mě hodně dobrý autor a vidím to tak, že si od něj přečtu ještě hodně dalších knížek.


5. Cathy Cassidy -od této autorky jsem četa všechny její romány, nechce se mi ke všem psát zvlášť, o čem jsou a proto to shrnu. Od této autorky jsem si přečetla jeden román a jelikož se mi moc líbil, přečetla jsem si od ní všechny. Některé se mi líbily víc, některé méně, ale pamatuji si, že se mi líbily všechny. Myslím, že stojí za přečtení všechny její díla. Knihy jsou určené hlavně dospívajícím dívkám, já je četla tak ve 12 - 13 letech a všechny mají hodně zajímaví děj.

- Lásky jedné rusovlásky
- Vzkaz v láhvi (ta se mi líbila asi nejvíc)
- Hledá se Dizzy (ta se mi líbila asi nejmíň)
- Scarlett
- Modrá jako Indigo
- Srdce ze zmrzliny


Téda, tento článek mi trval napsat tak 6 hodin! :D
Doufám tedy, že jsem vám nějak pomohla a snad si nějakou z knížek přečtete.

Četli jste nějakou z těchto knížek?
Jaká je vaše nejoblíbenější knížka?
Budu moc ráda, když se vyjádříte v komentářích. :)

Nell
xxx

btw. Dneska mi začínají jarní prázdniny, takže hurá na další knížky! :D

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Annie Annie | Web | 1. února 2014 v 19:29 | Reagovat

Naprosto úžasný článek. :-) Nečetla jsem sice všechny knihy jako ty, ale z těch prvních dost - Harry Potter, Odkaz dračích jezdců, Hunger Games. Hunger Games je můj nejoblíbenější příběh a proto jsem si na Vánoce přála tyto knihy v originále (angličtině) a teď to čtu znova.
Ale zaujalo mě hodně dalších knih, asi si některé stáhnu do čtečky. Nejvíc mě zaujaly Proroctví sester..., Zář..., Smečka... :-)
Btw. taky mám jarní prázdniny, tak se možná do některé z nich pustím. :D

2 hopefaithlove hopefaithlove | Web | 2. února 2014 v 16:18 | Reagovat

Děkuju moc, jsem ráda, že si ho alespoň někdo přečetl. A obdivuji tě, že jsi vydržela až dokonce :D Taky bych si ráda některé knížky přečetla v originále, bohužel na to nemám tak moc dobrou angličtinu a nezvládla bych to.. :DD :(
Určitě si je přečti! :) Jsem ráda, že tě některé zaujaly.
Zmiňuješ se o tom, že máš čtečku.. Jsi s ní spokojená, jaký typ máš a kolik tě stála? :) Jak jsem psala, taky si chci pořídit.. :)
btw. Užij si prázdniny :D :)

3 nadaesimposible nadaesimposible | Web | 2. února 2014 v 17:22 | Reagovat

Já čtečku dostala na Vánoce, přesnou cenu nevím, ale prý nějak okolo 2500,-. Je značky Pocket Book a konkrétní typ číslo 624. Je dotyková, ale má i nějaká tlačítka. Jsem vcelku spokojená, čtečka měla jako bonus k nákupu cédéčko s 2000 knihami, které si můžu nahrát. Bohužel je tam málo knih v češtině, ale tak nevadí. Knihy si můžu stáhnout i z netu. Jediná nevýhoda je ta, že občas ten displej špatně reaguje. Jo a mám ten nesvítivý displej - na to si nemůžu stěžovat, nebolí z toho oči jako ze svítícího displeje. :-)  :-)

Snad ti tato malá recenze pomohla. :D vyber si jakou chceš, ale ta s tím nesvítivým displejem je určitě lepší.

4 hopefaithlove hopefaithlove | Web | 2. února 2014 v 18:38 | Reagovat

[3]: Jéé děkuji moc :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama