Studium na střední škole v zahraničí

11. ledna 2014 v 10:41 | Anet |  Nezařazeno
Ahoj všem,

přicházím s článkem, o který jste měly zájem, a to o studiu na střední škole v zahraničí. Já bych chtěla zhruba ve třeťáku na střední odjet studovat na rok nebo půl do Kanady. A protože nikdy není brzo na to, abych si začala zjišťovat, jak to funguje, už asi rok pátrám, hledám různé agentury a střádám informace. Ráda bych se s vámi teď o to podělila. V tomto článku budu tedy psát o roku na střední škole v zahraničí. Shrnula jsem několik bodů, které by vás mohli v případě zájmu o pobyt zajímat.

los angeles
Finance
Když víte, že byste chtěli jet, je potřeba tuto skutečnost domluvit s rodiči. A to hlavně finančně. Ceny za rok se pohybují okolo 140 000 Kč a výš. Chápu, že je to hodně peněz a ne každý, především v této době, má tu možnost, aby mu to rodiče zaplatili. Proto je nejlepší to prodiskutovat přímo s rodiči, poptat se a hned budete mít jasno. Musíte ale počítat s tím, že pokud má agentura, kterou jste si vybrali, na stránkách např. 150 000 za rok, není v této ceně zahrnuta letenka, kapesné atp. Co je v ceně obsaženo si musíte zjistit už sami, každá společnost to má jinak.

Jak vybírat agenturu?
Určitě nevybírejte podle toho, jestli se jedná o firmu, která je známá. Jednoduše si raději zjistěte, kde by vás celý pobyt stál nejmíň. Neberte hned první nabídku, která se vám dostane pod ruku, naopak projeďte internet, agentur zajišťujících studium na střední škole v zahraničí je v dnešní době nepřeberné množství. Z těch známějších je to třeba Student Agency.

Homework 

Kdy odjet?
To je samozřejmě na vás, kdy se na to budete cítit a chtít, většinou ale, co slýchám, jezdí se ve třeťáku. Ve druháku se mi to zdá ještě brzo, no a ve čtvrťáku máte potom práci s maturitou, takže to by asi nebylo úplně vhodné. Třetí ročník je tedy podle mého názoru optimální.
Protože na rok jedete studovat na jinou střední školu, než navštěvujete v ČR, musíte to zajistit také se svojí střední tady. Pobyt vám musí povolit, sám ředitel pak ale rozhodne, zda budete muset opakovat ročník, který jste strávili v zahraničí nebo zda budete muset udělat rozdílové zkoušky z předmětů, které jste v zahraničí neabsolvovali.

Graduation
Protože v jiných zemích mají samozřejmě jiné školství, než je v ČR, v USA a v Kanadě můžete být zařazeni do posledního, maturitního ročníku. To znamená, že budete mít možnost tam odmaturovat. Maturitu si potom můžete v ČR nechat uznat a bude vám platit jako naše maturita, jen si myslím musíte dodělat češtinu.

Pokud máte nějaké otázky, pište je do komentářů, budu se snažit vám na ně odpovědět:).

Chtěli byste takto na rok někam vycestovat?

Anet

P.S: Návrhy na články uvítáme zde. :)
Přidejte se k nám na facebooku a žádný nový článek vám neunikne! Naše FB stránka.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 CharliePink CharliePink | Web | 11. ledna 2014 v 21:35 | Reagovat

Ráda bych odjela studovat na rok do zahraničí. Myslím, že je to skvělý způsob jak poznat cizí kulturu, naučit se jazyk, poznat nové lidí a mít nezapomenutelné zážitky. Asi bych měla začít šetřit :-?.

2 El El | 12. ledna 2014 v 15:44 | Reagovat

Proč ses rozhodla zrovna pro Kanadu?

3 Kika Kika | 25. ledna 2014 v 10:58 | Reagovat

Anet!! Odkud si prosímtě ?:D A do jaké třídy chodíš? :D Já bych taky hrozně ráda jela studovat na rok do zahraničí, protože taky zbožňuju ájinu! :D Ale bojím se jet sama. :D

4 UsA_bOy UsA_bOy | Web | 23. května 2015 v 1:28 | Reagovat

Cena kolem 150 tis. je relativně dost peněz, ale taky se dá při troše pátrání a štěstí získat stipendium, které ti celé roční středoškolské studium v USA zaplatí včetně letenky;) Mrkni na www.akcevpohode.cz ;-)

5 Bek Bek | 12. listopadu 2015 v 20:28 | Reagovat

Nemyslím si, že nejdůležitější je nejlevnější nabídka, protože některé jsou sice levnější než jiné, ale už v ceně nezahrnují  zdravotní pojištění,...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama