Brýle a Kontaktní čočky

5. února 2014 v 13:47 | Nell |  Móda
Ahojte! :)
Dnes se zaměřím na doplňky, které jsou nezbytné k tomu, když někdo špatně vidí. Nikdo není zrovna nadšený, když najednou zjistí, že špatně vidí. Nemusí to být ale konec světa! Nenosili náhodou lidé v poslední době i falešně brýle? Protože já sama nosím brýle, (no měla bych :D), říkám si, jak někdo může nosit brýle jen tak, když je nepotřebuje? No nic, chtěla jsem vám ukázat pár tipů brýlí, které se mi líbí, ale hlavně jsem se chtěla zaměřit na kontaktní čočky. Takže jestli vás to zajímá. Čtěte dál. :)
Brýle nosím tak 2 a půl roku. Nosím no, to se říct nedá. Nejsem ráda, že špatně vidím a brýle nosím většinou jen doma a ve škole na tabuli. Když jdu ven, nakupovat, na trénink nebo na nějakou jinou příležitost, vezmu si čočky. Ale i když nosíte čočky, je dobré mít i brýle. Moji rodiče mi ale nedovolují nosit čočky i do školy. Necítím se moc v brýlích dobře, jako, po dvou letech si na ně celkem začínám zvykat, ale přijde mi že v nich vypadám jako profesorka a vůbec mi nesluší...
Brýle, které mám už od začátku vypadají asi jako na obrázku, tedy nemám si moc na co stěžovat, jsou i horší.


Poslední dobou se ale začaly nosit brýle tvaru wayfarer, takže většina holek, co si pořizovala brýle nedávno si koupila takovíto tip a musím uznat, že všem sluší a jak vidím, jsou s nimi spokojené a nestydí se je nosit. Takže pokud vám sluší tento tip slunečních brýlí, budou vám slušet i v dioptrické podobě. :)
Brýle se dají koupit v mnoha podobách a můžete si je koupit třeba i značkové Ray Ban. Brýle jsou ale sami o sobě drahá záležitost a ještě k tomu Rai Ban? No nevím.. :D Dala jsem vám sem pár obrázků brýlí, které se mi líbí.


Ray Ban:


Tak toto bylo něco málo o brýlích. Jen pokud nemáte ještě žádné vybrané nebo vás čeká návštěva oční ordinace, nezoufejte! Určitě najdete brýle, které vám budou slušet a budou se vám líbit, no v nejhorším si potom můžete koupit kontaktní čočky a o nich už teď.

Kontaktní čočky mám asi rok, protože se mi před rokem hrozně zhoršil zrak. Mám už 2,25 dioptrií. Špatně jsem viděla i ve volejbalu. Jinak to nešlo, a tak jsem přemluvila rodiče, že potřebuji čočky. Čočky jsem si pořídila u sestřičky v ordinaci, kam chodím. Objednala mi čočky a naučila mě si je nasazovat a poučila mě o věcech, jako že se musí nasazovat před nalíčením, pokaždé se vyměnit voda atd.. Není to nijak těžké a proto to zvládnete, i když vím, že pro někoho, když mě vidí si je nasazovat je to nechutné. :D Šáhnout si do oka brr. Ne, fakt to není vůbec těžké.
Mám čočky - jeden pár na jeden měsíc, ale většinou mi vydrží klidně i měsíc a půl, protože je nemívám úplně celý den. U té sestřičky jsem zaplatila asi 900 Kč za 3 páry, které mi vydrží tak na 4 měsíce, někdy i déle i když by neměly. Na internetu jsem ale zjistila, že stojí mnohem méně a šla jsem si je koupit do jedné optiky, kde je jedna paní doktorka také objednává. No a zaplatila jsem za ně do 300 Kč, což je podle mě hodně dobré vzhledem k tomu, že mi vydrží déle než čtvrt roku. K čočkám je potřeba ale dokoupit vodu, která není moc levná a stojí podle balení, nejmenší balení asi 150 Kč. Moje pojišťovna mi ale čočky proplácí do 18-ti let, takže pokud si budete čočky nově objednávat, poptejte se ve své pojišťovně, jestli vám je taky neproplácí.
Čočky mi ve volejbalu hodně pomáhají a celkově je nosím, i když jdu třeba lyžovat nebo tak..
S čočkami nemám problém, protože je nenosím celý den a nasadím si je většinou, až když jdu na trénink. Znám pár holek, které je nosí dennodenně a nemají s tím problém. já mám bohužel od narození citlivé oči, často mívám záněty spojivek, tak je mám sem tam z čoček zarudlé, když si čočky nechám déle nebo s nimi nějak špatně zacházím. To si potom, tak na 2 dny od nich odpočinu a je to zase v pořádku. Čočky mám jako na obrázku, stejné balení.Vím, že je to takový krátký článek a je jen pro někoho. Chtěla jsem ho ale napsat alespoň pro slečny, které si budou v blízké době kupovat brýle nebo čočky a pro ty, které se bojí čočky si pořídit. Tak se nezlobte.


No jinak, mám pro vás připravené dva články. Jedno DIY a jeden Haul, co jsem si koupila. Tak se máte snad na co těšit. :)
jen musím sehnat foťák, to už bude horší.. :D

Nell
xxx
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | 5. února 2014 v 19:57 | Reagovat

Čočky nosím už rok a půl, každý den, brýle mi naprosto nesluší a důvod proč vlastně vůbec čočky mám je volejbal :D

2 Nell Nell | Web | 5. února 2014 v 20:20 | Reagovat

[1]: Jé máme to stejné :) já taky doufám, že se nějak nenápadně přesunu jen na čočky...:-D

3 Katka Katka | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 11:47 | Reagovat

Někomu brýle opravdu sluší. Mně třeba ne, takže jsem po x letech váhání podstoupila operaci očí.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama